View Single Post
Old 10-14-2008, 04:42 PM  
bausch
Confirmed User
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,017
Probably around anywhere from $70-$100 and that's for one person and the thing is that I don't even finish all of it most of the time. Certain weeks I only spend like $60.... That doesn't include eating out though. I eat out a lot.

I don't eat meat except fish/shrimp and I don't eat a lot in general. I'm not on a diet, it's just that I'm a small person and I can't fit a lot of food in my stomach, I can get full after eating just one slice of bread with some cheese and coffee... I'm not a gluttonous pig.

I mainly shop at Trader Joe's... for example if I buy $13 worth of wild salmon that will last me like 3-4 days.... Most people are pigs and don't eat the correct portions and eat too much junk food. I am very particular about what I put inside my body. I don't eat just anything. I also don't buy liqour and don't buy frozen shit. I only eat fresh now.

Last edited by bausch; 10-14-2008 at 04:45 PM..
bausch is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote