View Single Post
Old 10-15-2008, 09:30 AM  
YDG
Confirmed User
 
YDG's Avatar
 
Industry Role:
Join Date: Nov 2001
Location: The Dordogne
Posts: 1,614
Quote:
Originally Posted by intehend View Post
I've been on a bulking diet for the last 6 months or so. Roughly $120 for just myself, and that's me shopping like a cheapskate.

To give you an idea, I eat 6-7 meals a day. I go shopping twice a week, I usually get lean chicken in bulk, lean steak in bulk, beef jerky, tons of canned tuna, swiss/cottage cheese, just a couple single frozen meal dinners, brown rice, wheat bread, precooked chicken fillets from the deli, salmon or tuna steaks, milk, fresh veggies, fruits, flax seeds and oats.

That doesn't include the money I spend on supplements. Preworkout supps every month that cost me about $50, casein / whey protien shakes every 2 weeks cost about another $50, amino acid matrix, l glut, glucosamine cost another $50 bucks or so a month.

Does that answer your question? My diet is fucking expensive.
Are you body-building or just planning on getting fat?
__________________
Promote the webs Highest Rated Teen Paysite TeenDreams.com.
#1 Teen Paysite at almost every review site on the internet.

Over 4,500 FHG's and 100's of Hosted Flash Movies and FLV dump Tool.

YDG is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote