View Single Post
Old 11-17-2008, 09:45 AM  
Barefootsies
Choice is an Illusion
 
Barefootsies's Avatar
 
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
Quote:
Originally Posted by stevo View Post
The average consumber would rather spend $1 for a box of Little Debbies then spend $10 for a bag of apples, $6 for a pound of grapes, $6 for strawberries, $8 for rasberries, etc.
Yep. It's fucking crazy.

When I babysit my niece, my sister will send her over with these sugary bullshit breakfast things. Which I throw out. I ask the three year old, "Um, what is going on with your mother and this garbage?".

__________________
Should You Email Your Members?

Link1 | Link2 | Link3

Enough Said.

"Would you rather live like a king for a year or like a prince forever?"
Barefootsies is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote