Quote:
Originally Posted by MsCheyenne
People have the option of purchasing my videos individually or buying a membership for $40 a month. My membership web site has thousands of videos and hi res photos....years worth. You would be surprised how many people spend more than $40. purchasing single clips than joining the web site...every month. Beyond that, think of selling clips like selling samples. You actually get paid for people to watch enough of your content to decide if they like it enough to join your web site. :-) Clips4Sale rocks.
Cheyenne
|
This pretty much answer's it nice and neat.