View Single Post
Old 06-30-2009, 10:51 AM  
PetMyKitty
Confirmed User
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 195
if all the money you have for the day is $2 then you can buy 2 burgers off the dollar menu.

you can not buy meat, buns, etc for $2 from the grocery store

if you had $20 then the best value would be going to the store and getting all of the stuff you need. but if you only have a few bucks then you go to mcdonalds and get what you can get with your $2
PetMyKitty is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote