View Single Post
Old 07-01-2009, 06:33 AM  
Webmaster Army
Confirmed User
 
Webmaster Army's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 236
Quote:
Originally Posted by PR_Tom View Post
$1.99 /lb beef at my store. Giant head of lettuce (bigger than my head) $1.29, pack of buns 99 cents, onion, tomato maybe a couple bucks bought loose.

Besides which, you know it's hard to *prevent* tomatoes from growing in most places on earth. Just slam a ripe one onto some dirt sometime in summer and wait. lol Even cheaper
Those also require a skillet, electricity and/or gas, a stove or other heating device etc. I have a feeling some of you just have no idea what it is to be actually poor. When it's 102 degrees in the house and your refrigerator broke you eat fucking McDonalds.
__________________
Solo Girl Sponsors - Contact Me For Affordable Promo
ICQ: 597472742
Webmaster Army is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote