View Single Post
Old 07-21-2010, 09:59 AM  
candyflip
Carpe Visio
 
candyflip's Avatar
 
Industry Role:
Join Date: Jul 2002
Location: New York
Posts: 43,056
Quote:
Originally Posted by Nicky View Post
You buy almost 60 liters of milk a week?

Anyway, It's around $1 per liter here.
Yep. It's nuts. I grabbed 2 gallons yesterday afternoon and they are both pretty much empty. So I'll probably buy 2 more today. 2 tomorrow and then 4 more when I shop for the week on Sunday.

I have 2 babies, so that accounts for a big part of it. I can bust through a gallon myself in 24 hours if there are enough cookies or cupcakes in house.

I was expecting to see a high price or two in Hawaii.
__________________

Spend you some brain.
Email Me
candyflip is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote