Quote:
Originally Posted by loreen
*******, I eat Chlorella, Spirulina and Kelp everyday
Amazing superfoods.
Raw milk is fine sometimes, I was talking more about processed cheese and similar stuff.
|
here's the thing about processed cheese- how far back in the processing do you want to/afford to go?
because ultimately there's raw milk cheese, at ~$15-$20/pound. ugh. i love good sharp cheddar on my hamburger, but i also don't like paying more than $6/pound for any one sort of food.
so processed cheese it is.