Quote:
Originally Posted by mineistaken
Funny you call 22/day saving, you can not be serious to think it is saving... 660$/mo lol. Who even spends that much eating and cooking at home?
Who was the member who posted a nice quality diet for 20/week? Maybe Si?
|
I live in two cities and one is Rio where McDonalds is about 10-11 dollars for a combo meal. Anye eating out where you sit down is $22 for the one meal.
And even in the states i can't eat out and snack etc and keep it anywhere near $22/day. Granted I have asked around and i can get this down a lot by buying more at one time. So that is next. I will go to a bigger grocery store and see if I can get a huge chunk of this stuff for a week or something.