Quote:
Originally Posted by blackmonsters
I am actually eating this for the first time. Heat it in a skillet then scramble eggs into it.
I bought it a long time ago for "stock".
I buy stuff in a can that I plan on never eating in life and that way when I'm broke I still
have it to eat.
Electric bill wiped me out 3 months in a row. My own fault.
On another real note; I have actually stopped buying a sub sandwich that I bought for decades.
It's a foot long but now it cost $10.
I just can't justify it anymore.
Poor or not poor isn't $10 a sandwich a lot or am I just out of touch with reality?
|
depends on how many meals you get out of that foot long. i bet i can get 4 meals out of it and a bag of pretzels, so $3/meal. that's not bad.