Quote:
Originally Posted by Huggles
Did a 1 hour move of solid, heavy antique furniture, and a piano this morning... 1 hour of work for $75 + $20 tip!
Even got a FREE ice-cold Colt 45 because it was my birthday yesterday!
Still... not many people answered how much a fucking 8-pack of burgs are where they live... maybe King Mark only eats collard greens and frrrrriiiiieeddd chicken!
|
Depends where I go. I live in an exceptionally awesome area with a seemingly unlimited amount of options.
I can't remember the last time I bought burger buns or how much it cost. Doesn't cost enough to be a concern. I'm not about to go around stores to look at burger buns prices, it's hot outside. So I'll load up my shopping apps and see what we got around here:
-Aldi has a 4 pack for $1.39, so 8 would be $2.78
-Walmart got a 8 pack for $1.46
-Dollar Tree got a 8 pack for $1.25
-The Amish farm folks got a 16 pack for $4.49
That's enough for me. I probably would have went to Walmart for their 8 pack and left with everything but the buns I went for. I'm one of those guys.
King Mark is vegan. Not one of them snobby ones that has to talk about it all the time, but it's relevant here. I don't eat burgers. Not even them fake shits.