![]() |
Quote:
|
200 an oz for quality homegrown:stoned:stoned
|
Quote:
|
$100 a quarter is LOW NYC peeps - so either it's:
1. dank 2. you got a hook-up 3. you're scoring in the HOOD 4. you don't know "good weed", just the shit that will get you off 5. Local grown; the "good stuff" is imported. It also depends on quantity. Buy a lot, get a deal. Plus, I only buy "the best": Blue Dream, Bubba Kush, White Widow, etc etc. Smoke less, hits you harder. <///////////?~~~ |
currently schmoking this charlie sheen OG,
http://3.bp.blogspot.com/-EByEe0w2TS...Sheen%2BOG.JPG nom for best strain spring 2011 developed right down the street at gogreenbear |
I usually spend 200 an oz of good dank.. If money is tight i buy a shit load of midgrade.
|
I remember when a nickelbag was $5.
|
Quote:
|
Quote:
|
here a packet, i dont know the weight , but its enough for 2 people for one time comes at 50 cents..
and if you want quality then 2 bucks is more than enough. |
Top shelf only :)
I go to places where it's capped @ Fiddy ;) Jack Herer is 45.00 an 1/8 |
weed good
|
Quote:
|
Quote:
|
Quote:
|
Quote:
|
Quote:
|
Quote:
|
Quote:
http://i56.tinypic.com/2s0zltk.jpg The iPad camera doesn't do justice, but trust... it's lovely. :pimp |
Quote:
|
Quote:
|
Quote:
|
Quote:
|
Quote:
http://i51.tinypic.com/24vjvk4.png Much better than White Rhino in taste... but this White Rhino has me fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucked up. |
Quote:
|
Quote:
|
Quote:
I've been looking at this thing so long it's starting to look kinda fucked up :helpme http://bladewire.com/promo/TotalTrip.png |
Quote:
|
Quote:
That is complete bullshit. Shake is the ends of the 'sugar leaves' that have dried up and broken off the bud and have anywhere from half to 3/4 thc content as the bud itself. Trichomes, or crystals as you call it do not normally fall off the buds without some type of extraction method, usually ice or butane. |
Quote:
http://www.marijuanareviews.com/post...gkushkeif1.jpg |
Quote:
|
Quote:
|
Dedi, I stand corrected yo. You, with your $100 quarters, are my new hero. My guy just dropped off some Purple Kush and he sells them in $20 vials. So this time i actually LOOKED at how few buds were in that vial: 4. LOL So that's maybe a dime bag poured into a 20.
I stand corrected. Now pepole please: POST MORE KIND BUD PIX. Thank you. |
My collective:
True OG afternoon here... :stoned ADG |
Quote:
|
Quote:
love the foods, several sugar-free options at the dispensaries i frequent. speakign of edibles, i always used to toke out like a fiend right before going in to see a movie, not any more, i can grub out on some edibles and boom goes the dynamite |
Quote:
|
$15 for 1g
$50 for 3.5g That is normal "buddy of a dealer" pricing (Central FL). If you're someone he doesn't know it'd be $20/g. He recently took a trip to Cali to hook up with a Cali connect so it's some fiiiyyaa.. But if you're the buddy of a dealer you can surely just hang out with them for a few hours and he's probably going to roll one of his many daily blunts that you could just get smoked out on for free lol. |
Quote:
Since I vaporize, there is still leftover herb containing various cannabinoids that I use for making into cannabutter, and then I cook with it. Quite economical and efficient... :) Or if you are more health conscious: And if you really like to cook with cannabis (click on the video when it's running and you can view the entire series at YouTube): :stoned ADG |
Quote:
|
All times are GMT -7. The time now is 06:05 AM. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions, Inc.
©2000-, AI Media Network Inc