![]() |
![]() |
![]() |
||||
Welcome to the GoFuckYourself.com - Adult Webmaster Forum forums. You are currently viewing our boards as a guest which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content and access many other special features. Registration is fast, simple and absolutely free so please, join our community today! If you have any problems with the registration process or your account login, please contact us. |
![]() ![]() |
|
Discuss what's fucking going on, and which programs are best and worst. One-time "program" announcements from "established" webmasters are allowed. |
|
Thread Tools |
![]() |
#1 |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
![]() How much more do you think it costs to eat healthy?
Both at restaurants and home. Salads, fruits, veggies, buying your own meat, and cooking shit yourself, etc. My best guess is it's 40-50% higher, or more expensive, to eat better. When I used to drink, and make it by on fast food and pizza, or whatever I would get. My grocery bill would be like $80.00 and have everything I wanted and needed. Now, eating better, my bill is almost always $160.00-180.00. This is even before the gas, and other shit jacking up food prices. Thoughts? ![]() |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#2 |
BANNED - SUPPORTING TUBES
Join Date: Aug 2002
Location: I live in a pile of boogers
Posts: 11,913
|
hence the correlation between obesity and poor people in the US. its cheaper to eat like shit and eat foods with almost zero nutritional value
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#3 | |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
Quote:
Eating healthy, or investing in living longer is based on social economic status. |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#4 |
Confirmed User
Join Date: May 2008
Location: Phoenix, AZ
Posts: 3,025
|
It is so much cheaper to eat like shit
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#5 |
Let slip the dogs of war.
Industry Role:
Join Date: Jan 2003
Location: Bermuda
Posts: 17,263
|
I spend probably around $300 a week on food, and that's all healthy no shit.
![]()
__________________
. |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#6 | |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
Quote:
Once I get moved into this new place, and break out the grill again. I am sure I will shoot pass the $250.00 mark on a bi-weekly basis. My shopping, when home (i.e no vaca, shows, etc), is 10-14 days before I am eating paper plates. ![]() |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#7 |
So Fucking Banananananas
Industry Role:
Join Date: Mar 2003
Location: If I was in your ass you'd know it
Posts: 12,991
|
In most cases, when I go to the store and buy healthy stuff, my bill is about 2x more than when I dont. Especially eating out and places is way more expensive.
when i first moved to LA i noticed there was a lot of little fat "poor" kids where I lived downtown. I couldn't understand how they were so over weight until I started to think about it. a family of 4 can eat 3 meals at a fast food restaurant for the same price as buying 1 healthy meal at the store (in most cases). my ex gf was a teacher and said that some kids would come in with the $1 burgers and tacos from fast food places because it was cheaper than making them a sandwich. very sad
__________________
Email: Clicky on Me |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#8 | |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
Probably pretty close to double. It's like a $50.00 meal at red lobster versus a $5.00 meal at Wendys.
Quote:
When I am buzzing through MceeDee's to buy a Diet Coke and see some big lard ass in front of me, holding up the line, and they are handing them 2-5 heaping bags of food. I can't help but scream out the window, "Buy a fucking cook book!" |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#9 |
Confirmed User
Join Date: Aug 2002
Location: Orlando, Florida
Posts: 2,051
|
The average consumber would rather spend $1 for a box of Little Debbies then spend $10 for a bag of apples, $6 for a pound of grapes, $6 for strawberries, $8 for rasberries, etc.
Buying fruits pretty much doubles my weekly grocery bill. |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#10 |
Let slip the dogs of war.
Industry Role:
Join Date: Jan 2003
Location: Bermuda
Posts: 17,263
|
Just as a side note, remember to check the nutirional info on the side. Things that are packaged to appear healthy are not always so.
As an example, Quaker pre packaged flavoured oatmeal has in huge letters on box "1/3 less sugar than our original" and "Healthy choices blah blah blah" yet still has like 8 grams of sugar per single packet which is insane.
__________________
. |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#11 |
Confirmed User
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,167
|
What's even more funny is that fruit/veggies etc you buy at a supermarket is not healty either.
__________________
agentGFY *at* gmail.com |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#12 |
Let slip the dogs of war.
Industry Role:
Join Date: Jan 2003
Location: Bermuda
Posts: 17,263
|
Shut up, please.
__________________
. |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#13 | |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
Quote:
Just like when I pick my 'token' treat. Those Andes Mints are 200 calories for 8 of them. Versus ONE bite of other treats are 300-500+ calories. Fucking crazy! |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#14 |
Webmaster Extraordinaire
Industry Role:
Join Date: Jul 2002
Location: A beautiful beach...
Posts: 10,746
|
the expensive part actually is that by eating healthy you can expect to live about 10 years longer, so that's 120 months x $160 a month... better save up your pennies!
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#15 | |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
Quote:
When I babysit my niece, my sister will send her over with these sugary bullshit breakfast things. Which I throw out. I ask the three year old, "Um, what is going on with your mother and this garbage?". ![]() |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#16 |
Confirmed User
Industry Role:
Join Date: Sep 2008
Location: London UK.
Posts: 111
|
This, is an urban myth!
You don't need to just buy expensive groceries to eat healthy, and as for $1 burgers cheaper than a sandwich where do you buy your bread!! 1 loaf of bread and a block of cheese may cost a couple of dollars but will give you like 20 sandwiches! It's all about a healthy balanced diet, which revolves aroundsimple home cooked meals, which don't feature rehydrogenated this and more E's than a fucking rave! You can buy some tomatoes grow some basil in a window box and with flour and water and a rolling pin make your own pasta, you will be eating healthy and cheap! Seriously, poor people are fat due to a lack of food education and the fact that home cooking is a lost skill, mom bys them shit from the drivethru, they grow up have no idea how to cook so buy their kids shit.. Or they buy really expensive ingredients at styled "fresh food Marts" at inflated prices because they think this is the key. You can stay slim and healthy on a lot of great frozen fruit and vegetables plus by shopping around and using rainchecks you can feed a family on a $100 a week.. not saying it's easy but believe me there is one way you get fat and that is being fucking lazy... watch a fat person, they will allways use the elevator even to go one floor, they drive everywhere never walk... etc BTW if you got the cash the expensive healthy eating does taste great, I'm just saying you don't have too.
__________________
ConvertAnywhere converting mobile traffic in emerging markets |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#17 | |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
Quote:
![]() |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#18 | |
BANNED - SUPPORTING TUBES
Join Date: Aug 2002
Location: I live in a pile of boogers
Posts: 11,913
|
Quote:
you can eat better and eat well without garbage. but if you are comparing the costs to walking into a store and buying fresh fruits and veggies over mac and cheese or any other processed crap... yeah, crap is cheaper. my point is that poor people are incentivized to eat crap... not that crap is the only choice. |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#19 |
Confirmed User
Join Date: Nov 2007
Location: Kalamazoo, MI
Posts: 2,490
|
I Call BULLSHIT too.
Simply learn how to shop. I shop the same area as Barefootsies... You know what I do? when hamburger is like $4 a pound I won't buy it! I just bought 6 1lb packages of boneless skinless chicken breast for $1.69 a lb! I don't pay that $.69+ a lb for bananas, I buy the kind with the red ribbon around it that is actually ripened for $.25 and I don't have to wait for them to be ready to eat! Any variant of hamburger don't pay over $2.49 a lb for! Pay that $1.5 for a sunday sales paper dude... I used to have a subscription for like $.6/wk for sunday only. Buy whats on sale and have a good freezer that when things are on sale you can buy a months supply of it. Even by time I cookup the 1lb of chicken I bought last night I'm $2 into it then pick your side dish and it adds like $1. that's $3 and a fairly healthy meal. Go to mcdonalds? even sticking with the dollar menu and no drinks we hit $5 (Large fry to split + 3 double cheeseburgers) Milk? Aldies had it $1.99 a gallon last week Dude I even go to save-a-lot frequently. Over near best buy on the south side of the street there's a nice D&W that place has the best sales. I've bought a ton of NICE looking sirloin steaks $1.99/lb from them so many times. You can even have them slice custom cuts for you when you want them 2" thick. Obviously there's some better places for meats BUT nothing compares to those sales. Walmart and meijer have GARBAGE meat.
__________________
-- QUOTE ME IT MAKES ME FEEL SPECIAL -- |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#20 |
Let slip the dogs of war.
Industry Role:
Join Date: Jan 2003
Location: Bermuda
Posts: 17,263
|
Well part of the reason my food bill is so high is I eat between 4000 and 5000 calories a day.
__________________
. |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#21 | |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
Quote:
Now go get your green nick nig. ![]() ![]() |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#22 | |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
Quote:
Glad you have all the time in the world to do all these things hoss.. I am a busy guy. So I grab what I need, and want, from the stores I frequent that are convenient for me. I do not have time to nickel and dime to save $25.00. Nor was that my complaint. I was simply pointing out the difference in the bottom line when I shopped one way with junk, versus healthy with a lot of healthy choice, fruits, and veggies. |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#23 | |
Confirmed User
Join Date: Nov 2007
Location: Kalamazoo, MI
Posts: 2,490
|
Quote:
Buy a big standup freezer with nice shelves in it and you're set ;)
__________________
-- QUOTE ME IT MAKES ME FEEL SPECIAL -- |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#24 | |
Choice is an Illusion
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Location: Land of Obama
Posts: 42,635
|
Quote:
![]() ![]() In the world of Marty,... everything is pure perfection. ![]() |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#25 |
CLICK HERE
Industry Role:
Join Date: Jan 2002
Posts: 20,829
|
i dont know what kind of healthy food you're buying, but it costs just as much as junk food if you shop right. you can buy a huge of oats at costco with like 100 servings for the same price you pay for a box of cereal. you can buy meat just as cheap as you can buy a frozen dinner in the grocery store. you can buy a bag of fruit or veggies just as cheap as a bag of chips. ever buy rice or pasta? it costs so little per serving that people in third world countries could afford it. the list goes on.
eating any kind of food can be expensive if you dont shop smart.
__________________
I host with Vacares |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#26 |
Confirmed User
Join Date: Jun 2006
Location: London
Posts: 1,701
|
I guess its different in the states if eating healthy is that much more expensive, maybe because nobody does eat healthy in America there isnt much of that food around so its higher priced. It really shouldnt be that much more expensive at all.
But whats with talking about being healthy and then running in for a diet coke? You do know the shit that is in coke diet or not its as far from healthy as you can get...
__________________
☻ |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#27 |
Confirmed User
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,167
|
Go buy something in the supermarket, then go buy the same thing from the country folk that grow it only for themselves. I don't know what's worse, eating overpesticised full of growth hormone tomatos or not eating them at all.
__________________
agentGFY *at* gmail.com |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#28 |
Too lazy to set a custom title
Join Date: Oct 2001
Location: Spartaaaaaaaaa
Posts: 14,136
|
it totally depends on where you live, if you live in a big city say in the US it's soooooo much easier, over here I can't find shit, for the 99% of the recipes I find online I can't fond half of the products
the price doesn't bother me that much but if I want say turkey breasts with asparagus and broccoli I'll have to drive around town for hours |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#29 |
Let slip the dogs of war.
Industry Role:
Join Date: Jan 2003
Location: Bermuda
Posts: 17,263
|
Just sigh.
__________________
. |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#30 | |
Confirmed User
Join Date: Nov 2007
Location: Kalamazoo, MI
Posts: 2,490
|
Quote:
Are you going through the drive through? 90% of the time I go in because there's rarely lines inside... hopping out of the car and getting what I want and walking back to the car gets you a little exercise, saves time and SAVES GAS! sitting in a line for minutes with your engine running is such a waste. I know... gas is under $2 a gallon now... But its just a bad habbit to have! sooner or later gas will be $5/gallon
__________________
-- QUOTE ME IT MAKES ME FEEL SPECIAL -- |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#31 |
Confirmed User
Industry Role:
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,723
|
Hm, this topic interests me greatly, as my discipline to workout/train/eat-healthy has atrophied over the past five years.
Funny thing is, I don't feel like I've really done that far downhill. I'm about 20lbs. over what my ideal weight is, but its scarcely noticeable. I have about 1-2 drinks a day on average, and only get drunk once or twice a month. I smoke about 5 cigs a week, and I eat home cooked meals almost every day. My blood pressure is normally around 140/85, cholesterol is within normal ranges, and my muscle mass has only slightly decreased - I've just lost some definition and added some fat. Mind you, the only exercise I do is walking (I go on 2-4 mile walks occasionally). Fitness enthusiasts, what do you think would be the best change to make to drop those 20lbs. and get back in better shape? Could I keep the same diet, and just get back into a workout regimen you think, or would I have to cut into alcohol/dietary habits? |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#32 |
Confirmed User
Industry Role:
Join Date: Oct 2005
Posts: 9,510
|
When I used to work out furiously I actually didn't eat anything fat, no white bread, no flour, no fries, no fast foods, unless I was starving and no sweet shit.
It actually wasn't that expensive as I stucked to basic stuff and no bio / veggie/ overpriced / nutrition free junk, just I sure did have to exercise my mediocre cooking skills.
__________________
CTG Media | skype: carlosprague | cb |at| ctgmedia |dot| net | Want to make more with your Dating Traffic? | Read My Educational Series | Read my Adult Biz Chronicles | Did your ad revenue drop by 40 pct. or more last year? |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#33 |
Confirmed Asshole
Industry Role:
Join Date: Feb 2003
Location: Half way between sobriety and fubar.
Posts: 12,722
|
I don't really see that much of a big difference money wise when it comes to eating healthy. Sure during the winter I tend to pay a little more for fresh fruits and veggies but I've learned to offset the cost by shopping smart. During the summer I plant a small garden and tend to visit the fruit stands that the local farmers run. My biggest weakness is strawberries, but there is a strawberry farm a few miles from here and I got get a shit load of em during season and freeze them so I have a continuous supply. I also tend to stay home and cook more than I go out to dinner. Plus I'm in exellent health and have only been in the hospital twice in my life, so I like to think I'm saving money on medical expenses.
__________________
“If we are to have another contest in the near future of our national existence, I predict that the dividing line will not be Mason and Dixon's but between patriotism and intelligence on the one side, and superstition, ambition and ignorance on the other.” -- Ulysses S. Grant |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#34 |
Porn Meister
Industry Role:
Join Date: Feb 2005
Posts: 16,443
|
Maybe people need to have a class on how to shop in a store. It's cheaper to buy a chicken in a grocery store than a few fast food meals.
__________________
43-922-863 Shut up and play your guitar. ![]() |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#35 | |
Confirmed User
Join Date: Nov 2007
Location: Kalamazoo, MI
Posts: 2,490
|
Quote:
Bag up pieces for the freezer in like 2-3 day supplies.
__________________
-- QUOTE ME IT MAKES ME FEEL SPECIAL -- |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#36 |
Confirmed User
Industry Role:
Join Date: May 2002
Location: California
Posts: 3,162
|
www.thegrocerygame.com and I can get you a 4 week trial if you use my referral. Hit me up for details
![]()
__________________
ICQ: 61462417 |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#37 | |
BANNED - SUPPORTING TUBES
Join Date: Aug 2002
Location: I live in a pile of boogers
Posts: 11,913
|
Quote:
vegetables and hormones? really? |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#38 |
Confirmed User
Join Date: Jan 2001
Location: WA
Posts: 6,754
|
Oh man this is soooo untrue. I've been forced to eat very healthy the past few months and I've succeeded in doing it with very little money. The key is eating what you buy before it goes bad. A roasted rosemary chicken breast, 3 spears of asparagus, a roma tomato with balsamic, and 3 roasted garlic baby potatos cost about 2 bucks. I eat a nutrigrain cereal bar and a cup of peaches for breakfast, and for lunch I have a huge array of whole grain crackers and different cheeses. Baby spinach salad with olive oil and mandarin oranges, frozen edamame, blueberries, cucumber, broccoli, some last longer than others. Just eat what is gonna go bad first and stock the freezer. I always have mixed nuts on hand too.
I spend like 300 a month and eat 5-6 meals a day or more. I just eat very small meals and make things stretch. I do notice if I eat fried stuff and other shit food, I feel like shit and my mood plunges. To me it's mandatory to make the effort. |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#39 |
Confirmed User
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,315
|
Of course, healthy is more expensive...
![]() |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#40 |
Confirmed User
Join Date: Jun 2002
Location: so. fla.
Posts: 2,817
|
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#41 |
Beer Money Baron
Industry Role:
Join Date: Jan 2001
Location: brujah / gmail
Posts: 22,157
|
Reminded me of this
![]()
__________________
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#42 |
Let's do some business!
Industry Role:
Join Date: Sep 2004
Location: Austin, TX
Posts: 31,293
|
I don't know. I eat pretty healthy and I don't really spend all that much on food.
The bad stuff is convenient, that's why people buy it. They don't want to put forth the effort and make a nice meal. At my house we make nice meals all of the time and 95% of the time it is cheaper than eating out or buying packaged products. I don't really buy into the "eating healthy is too expensive" theory. You just need to know what to buy and how to eat. Yes, vegetables and fruits can get quite expensive and it especially out of season, you have to know how to shop.
__________________
Vacares - Web Hosting, Domains, O365, Security & More - Paxum and BTC Accepted Windows VPS now available - just $50/mo Wanted: CCBill pay sites for sale |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#43 | |
Confirmed User
Join Date: Nov 2007
Location: Kalamazoo, MI
Posts: 2,490
|
Quote:
__________________
-- QUOTE ME IT MAKES ME FEEL SPECIAL -- |
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#44 |
Confirmed User
Join Date: May 2008
Location: BROOKLYN!!!
Posts: 3,474
|
It definitly costs more money to eat healthy. But you can do it on a decent budget as well as long as you cook for yourself. my wife and I used to order out like crazy. Now we eat at home more often, cooking healthy food, and its been cheaper and made us feel better overall... The key is to find good produce sources that dont try to scam you with high prices...
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#45 |
Let's do some business!
Industry Role:
Join Date: Sep 2004
Location: Austin, TX
Posts: 31,293
|
By the way... a burger, fries, and a soda at home will probably cost you under $2-3, be more healthy, and if you put forth any effort at all, taste better.
You pay for convenience.
__________________
Vacares - Web Hosting, Domains, O365, Security & More - Paxum and BTC Accepted Windows VPS now available - just $50/mo Wanted: CCBill pay sites for sale |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#46 |
I like Dutch Girls
Join Date: Feb 2003
Location: dutchteencash.com
Posts: 21,684
|
not that much here biological food is a bit more expensive and so is "good" food as in giving the farmers value for their money
but if you look at the US a $1.99 menu at Wendys or a $2.99 fruitbar ...
__________________
![]() ICQ 16 91 547 - SKYPE dutchteencash bob AT dutchteencash DOT com ... did you see our newest Sweet Natural Girl Priscilla (18)? |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#47 |
Troll Patrol
Industry Role:
Join Date: Aug 2002
Location: Local Socal
Posts: 15,214
|
Thank you, you said it much better than I was about to.
|
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#48 |
Confirmed User
Join Date: Feb 2003
Location: Here There and Everywhere
Posts: 5,477
|
It costs a whole lot more!!!
__________________
Free to Play MMOs and MMORPGs |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#49 |
Confirmed User
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,051
|
I have no problem spending money on good, nutritious food. For the four of us we budget $300 a week. We get fast food once a week, when the childrens activities mean we're out in the evening and it's hard to make dinner unless we want to eat at 9pm.
We often get vouchers for fast food deals in the mail. For example, this week on Tuesday nights, we can get pizzas for $2.95 (pickup). We can feed the four of us for less than $12...that's crazy. I can see why people ate tempted, but to look at junk as a treat and not a mainstay is what ppl need to learn.
__________________
Got Foot Fetish Traffic? These sites will make you $$$...
Footsie Babes - Hot Legs & Feet - Kink's Foot Worship - Black Meat White Feet NAKED HOSTING (Certified Hosting)...Adult Web Hosting at its FINEST! Signup Here! |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
#50 |
ICQ: 197-556-237
Join Date: Jun 2003
Location: BRASIL !!!
Posts: 57,559
|
It's cheaper to eat healthy down here in Brazil I think.
![]()
__________________
I'm just a newbie. |
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |